Epoksi Boya Uygulaması

Epoksi Boya Uygulaması

 

Epoksi esaslı reçine gruplar diğer tüm özellikleri aynı kalmak şartıyla kaplama sektöründen bir adım farklı olarak boya sanayindede önemli yere sahiptir. Özellikle endüstriyel alanda göstermiş olduğu başarılar günümüzde uzun ömürlülüğün ve kalitenin önemsendiği tüm işlemlerde epoksi boyaları vazgeçilmez kılmıştır. 


Zemin Kaplamaları

Bir çok alanda kullanılan, gerek dekoratif ve gerekse endüstriyel anlamda alternatiflerinden üstün özelliklere sahip epoksi zemin kaplamaları kullanımı her geçen gün artmaktadır. En çok tercih edilen alanlardan bazıları ise şöyledir; Fabrikalar, Mağazalar, Endüstriyel Tesisler, Depolar, Hangarlar, Hastaneler, Okullar, Ofisler, Labaratuarlar, Tamir ve Montaj Atölyeleri, Oteller, Gıda Üretim Alanları, Tekstil Atölyeleri, Otoparklar ve benzer bir çok alanda başarı ile uygulanmaktadır.

 

Su Yalıtımı

Epoksi reçineleri sahip olduğu birçok özelliğin yanı sıra geçirimsizlik konusunda da bilinen en iyi kimyasal malzemeler grubudur. Bu özelliği sayesinde yapı sektörü epoksi ürünlerini keşfetmiş ve yapıların büyük sorunları arasında bulunan su yalıtımı görevinde kesin sonuçlar doğurarak yine alternatifsiz bir malzeme haline gelmiştir. Havuzlar, Banyolar, Teraslar, Enjeksiyon sistem alanları gibi bir çok noktada tartışmasız sonuçlar doğurmaktadır. Su yalıtım özelliği yanı sıra aynı zamanda bir kaplama malzemesi olarakta kullanılan epoksi ürünler yalıtım sonrası ilave bir kaplama ihtiyacınıda ortadan kaldırmakta ve bu sayede ekonomize katkıda bulunmaktadır.

 

Yapısal Onarım ve Güçlendirme

Epoksi reçineler kimyasal reaksiyonlarını tamamladıktan sonra çok mukavemetli ve uygulandığı alana yapısal olarak yapışan kimyasal malzemelerdir. Gerekli mühendislik işlemlerinden geçtikten sonra bu özellikleri ile çimento karışımlarından elde edilemeyen dayanımların gerektirdiği alanlarda tüm onarım ve güçlendirme işlemlerinde kullanılır.


Yapıştırma ve Montaj İşleri

Yeryüzünde bulunan yapıştırma ürünleri içerisinde bu amaçtaki kabiliyeti bakımından üst sıralarda yer alan ürün gruplarıdır. Uygulandığı alanda yapısal bir yapışma gerçekleştirir ve özellikleri zamanla değişmeyen ürün grupları olması sebebiyle yapışma işlemi çok uzun süreler boyunca aynı performasta devam eder. Epoksi reçineler reaksiyon kurumalı sistemler olması dolayısıyla yapışma ve montaj işlerinde kurumak için havaya gereksinim duymazlar.


Boya Uygulamaları

Epoksi esaslı reçine gruplar diğer tüm özellikleri aynı kalmak şartıyla kaplama sektöründen bir adım farklı olarak boya sanayindede önemli yere sahiptir. Özellikle endüstriyel alanda göstermiş olduğu başarılar günümüzde uzun ömürlülüğün ve kalitenin önemsendiği tüm işlemlerde epoksi boyaları vazgeçilmez kılmıştır. En zorlu doğal şartlarla mucadele eden sektörlerden biri olan denizcilik sektörüde gemi yapımında epoksi ürünlerini tercih etmektedir.


 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Lake hasar gördüğünde veya yıprandığında, bir çoğ

Varak konusunda uzman olan firmamız yaprak varak, jilatin varak, altın

Kapı Boyama Ustası eskimiş ağaç kahverengi ev kapıları, ahşap do